E-Ticaret Müşteri Deneyimi Önemi 5 Adım

E-Ticaret Müşteri Deneyimi Önemi 5 Adım. Herhangi bir süredir şirketteyseniz, harika bir ürüne sahip olmanın gün boyunca başarılı olmak için yeterli olmadığını zaten biliyorsunuzdur.

Evet, sattığınız ürünlerin şirketinizin gelecekteki performansı üzerinde önemli bir etkisi vardır.

Ancak, ürün kalitesi tek başına müşterileri çekmek, meşgul etmek ve elde tutmak için yeterli olmayacaktır. Gerçekte, ürün kalitesi artık belirli bir markayla iş yapıp yapmamaya karar vermede en önemli faktör değil. Günümüz standartlarına göre, e-Ticaret müşterilerinize değerli bir genel deneyim sağlamak çok daha önemlidir.

E-Ticaret Müşteri Deneyimi, Web sitenizde sunacak olağanüstü şeyler bulmak ve SEO ve reklamlar ile trafik çekmek artık yeterli değil. Bu herkesin yaptığı bir şey. Bununla birlikte, kendinizi rekabette öne çıkarmak – gerçekten öne çıkmak için – müşterilerinize lazer odaklı olmalısınız.

Küçük ya da büyük bir mağaza olarak, öne çıkmak istiyorsanız, olağanüstü deneyimler yaratma işinde olmalısınız. Ticaret bileşeni yalnızca size para kazandıran bir eklentidir.

Uygulama Sepeti Blog Nedir? Değerli okuyucularına Dijital Pazarlama, Mobil E-Ticaret, Mobil Uygulama, Uygulama Geliştirme, ASO(App Store Optimizasyonu) ve No-Code Platform alanlarında ücretsiz bilgi içeriği sağlayan Uygulama Sepeti’ne ait blog sitesidir.
E-Ticaret Müşteri Deneyimi Önemi 5 Adım Özellikler Resmi
E-Ticaret Müşteri Deneyimi Önemi 5 Adım Özellikler Resmi

E-Ticaret Müşteri Deneyimi Önemi 5 Adım: ​İyi bir müşteri deneyimine sahip olmak ne demektir?

Müşteri deneyimi (CX) ve kullanıcı deneyimi (UX), sıklıkla değiştirilen terimlerdir. Tüketici Deneyimi ise, bir işletme ile uçtan uca müşteri karşılaşmalarını ifade ederken, UX bir uygulamanın, web sitesinin veya ürünün kullanılabilirliğine daha fazla odaklanır.

E-Ticaret Müşteri Deneyimi, Basitçe söylemek gerekirse, Tüketici Deneyimi, bir müşterinin şirketinizle olan tüm etkileşimlerinin ve temas noktalarının toplamıdır. Üç ana unsura odaklandı:

Müşterilerinize çeşitli iletişim kanalları aracılığıyla nasıl yardımcı olduğunuza hizmet deneyimi (telefon, e-posta, mesajlaşma vb.)

Uygulama Sepeti Hakkımızda, Uygulama Sepeti, Kullanıcılarının ihtiyacı doğrultusunda mobil uygulama geliştirme hizmeti sağlayan mobil uygulama ajansıdır. Herhangi bir yazılım bilgisi olmadan Android ve İOS mobil uygulamalar oluşturabilir ve Google Play ve App Store’da yayınlayabilirsiniz.

2014 Yılından beri, Profesyonel ekibimizle Mobil Uygulama Geliştirme sektöründe hizmet veriyor ve tamamıyla teknolojik dönüşüme yöneldiğimiz bu günlerde kullanıcılarımızın beklentilerini karşılıyoruz. Uygulama Sepeti, hızla büyüyen, kendini sürekli geliştiren ve kullanıcı beklentilerini karşılayan mobil uygulama ajansıdır. Alanında uzman iş arkadaşlarımız ile kullanıcılarımız için yepyeni modüller geliştiriyor ve platformumuzu zenginleştiriyoruz.

E-Ticaret Müşteri Deneyimi, Ürününüzün kullanımı basit mi ve talimatlara kolayca erişilebiliyor mu? E-Ticaret’te, çevrimiçi mağazanız veya Alışveriş Uygulamanız, müşteri deneyiminin bu yönünde kritik bir rol oynar.
Markanızın müşterilerinizle olan tüm temas noktaları marka deneyimine dahildir. Markanızın görünümü ve hissi, çevrimiçi mağazanızın veya mobil uygulamanızın tasarımı ve pazarlamanızın tümü bir rol oynar. Basitçe, müşteriler markanızı ve uygulamanızı takdir ederse, satın alma deneyimlerini de seveceklerini söyleyelim.

E-Ticaret Müşteri Deneyimi Önemi 5 Adım
E-Ticaret Müşteri Deneyimi Önemi 5 Adım

E-Ticaret Müşteri Deneyimi Önemi 5 Adım: Müşteri Deneyimi Neden Bu Kadar Önemli?

Olumlu bir müşteri deneyimine sahip müşterilerin geri dönme olasılığı daha yüksektir. Ve mutlu tüketiciler, mutlu karlara eşittir!

E-Ticaret Müşteri Deneyimi, Tüketici ve marka bağlantıları üzerine bir Oracle araştırmasına göre, müşterilerin yüzde 86’sı daha iyi bir müşteri deneyimi için daha fazla harcamaya istekliyken, tüketicilerin yüzde 89’u kötü bir müşteri deneyiminden sonra bir rakibe geçti. Açıkçası, müşteriyi elde tutma üzerinde önemli bir etkisi olduğundan, tüketicilerinize unutulmaz bir deneyim sunmanın değeri hafife alınmamalıdır.

Uygulama Sepeti Bilgi Bankası Nedir? Uygulama Sepeti Bilgi Bankası, Uygulama Sepeti Platformu Geliştiricileri Tarafından Hazırlanan, ücretsiz destek sayfasıdır. Herhangi bir ek ücret ödemeden, Uygulama Sepeti Platformu ile ilgili tüm sorulara cevap bulabileceğiniz adrestir. Kısacası Uygulama Sepeti’nin kalbidir.Dilerseniz, Talep açarak bize Uygulama Sepeti Platformu ile ilgili soru sorabilir ve geri bildirimde bulunabilirsiniz.

E-Ticaret Müşteri Deneyimi Önemi 5 Adım: Covid-19’un e-ticarete etkisi

E-Ticaret Müşteri Deneyimi, Covid-19 salgını, şirketler için e-ticareti planlarına dahil etmeleri için bir uyandırma çağrısı görevi gördü. Yalnızca dijital bir varlığa sahip olmak değil, aynı zamanda mükemmel bir çevrimiçi tüketici deneyimi sağlamak da önemlidir.

Mobil Uygulama Sepeti Nedir? Mobil Uygulama Sepeti, masaüstü ortamında uygulamamızı geliştirdiğimiz platform adresidir. Uygulama Sepeti Platformuna abone olunduktan sonra uygulama geliştirebileceğin adrese ulaşmak için https://mobil.uygulamasepeti.com/ sayfamızı ziyaret yapabilirsiniz.

E-Ticaret Müşteri Deneyimi, Tüketiciler giderek daha fazla çevrimiçi alışveriş yapıyor. Daha önce internetten satın almayı düşünmedikleri mallar bile. Müşteriler, listenin başında yiyecek, ev eşyaları ve çocuk oyuncakları olmak üzere daha önce hiç çevrimiçi satın almadıkları şeylerin yüzde 50’sini satın aldı.

Tüketici davranışındaki bu değişimle birlikte, kuruluşların güçlü bir müşteri deneyimi stratejisine sahip olması her zamankinden daha önemli.

E-Ticaret Müşteri Deneyimi Önemi 5 Adım: E-Ticaret mağazanızdaki müşteri deneyimini geliştirmek için 5 strateji

E-Ticaret Müşteri Deneyimi, 1- Yardım sunun ve iletişim bilgilerinizi gizli tutmayın. Yani bir İletişim veya Hakkında sayfası yetersizdir. Uygulamanızın sayfalarının çoğu, iletişim bilgilerinize kolay erişim sağlamalıdır. İletişim bilgileriniz veya en azından ‘İletişim’ sayfanızın bulması kolay bir bağlantısı, işletmeniz veya ürünleriniz hakkında bilgi sunan her sayfada olmalıdır. Ana gezinme menüsüne ve Ana sayfaya iletişim bilgilerini ekleyin ve hem ‘İletişim’ hem de ‘Hakkında’ sayfalarına telefon numaranızı veya e-posta adresinizi eklemeyi düşünün.

Uygulama Sepeti İletişim, Mobil uygulama hedeflerinizi gerçekleştirirken yardımcı olmayı çok isteriz, lütfen nasıl yardımcı olabileceğimiz konusunda konuşmak için formu doldurun, arayın veya e-posta gönderin ve mobil uygulama konusunda yaşadığınız sorunları bize bildirin. destek@uygulamasepeti.com

E-Ticaret Müşteri Deneyimi, 2- Esnek satın alma ve teslimat seçenekleri: ödeme prosedürünüzü kolaylaştırın ve temassız teknolojiden yararlanın. Hızlı ödeme, Tek Tıkla ödeme ve dijital cüzdanlar, çeşitli teslimat seçenekleri de sağlayabileceğiniz seçeneklerden sadece birkaçıdır: Yerel teslimat mevcuttur. yerel müşterilerinizin taleplerini karşılamanın yanı sıra, şartnamelerinize göre ayarlanabilen ve ücretsiz kargo dahil teslimat seçenekleri sağlamak için. (Mağazadan Online Teslim Al) oldukça popüler olduğunu kanıtladı.

E-Ticaret Müşteri Deneyimi Önemi 5 Adım
E-Ticaret Müşteri Deneyimi Önemi 5 Adım

E-Ticaret Müşteri Deneyimi, 3- Müşteriler ürünlerinizi satın almadan önce deneyemez veya test edemez, bu nedenle net ve kesin bir iade ve iptal politikasına ihtiyacınız vardır. Sonuç olarak, ürünleri hızlı ve kolay bir şekilde iade edebileceklerine dair güvenleri olmalıdır. Sonuç olarak, net, adil ve bulması kolay bir iade politikanız olduğundan emin olun. Tüm yasal uyarılar ve kurallar, varsayılan olarak uygulamanızın Ana Sayfasının alt kısmında yayınlanır. Elbette, seçerseniz, değiştirebilirsiniz.

E-Ticaret Müşteri Deneyimi, 4- Geri bildirim isteyin: Müşteri geri bildirimi toplamak, müşteri hizmetinizi geliştirebileceğiniz belirli alanları belirlemek için gerçekten basit olan tek yaklaşımdır. Doğrudan geri bildirim, müşterilerinizin neyi sevip neyi sevmediğini ve ayrıca nelerin değiştirilebileceğini ve nasıl geliştirilebileceğini belirlemenize yardımcı olabilir. Ayrıca yorum isteyerek onları ve deneyimlerini önemsediğinizi gösteriyorsunuz. Formlar alanımız, istediğiniz sorularla özelleştirilmiş geri bildirim formları veya anketler oluşturmanıza olanak tanır.

E-Ticaret Müşteri Deneyimi, 5- Ürün sayfalarınızı optimize edin: E-Ticaret tüketici deneyiminizi iyileştirmenin bir yolu, ürün sayfalarınızı optimize etmektir. Online alışveriş yapan müşteriler, satın almadan önce ürünü hissetme veya dokunma fırsatına sahip değildir. Ürün sayfanız, müşterilere ihtiyaç duydukları tüm bilgileri sağlamalıdır. Özelliklerin ve avantajlarının ayrıntılı bir listesini yapın. Potansiyel müşteriler, satın almayı düşündükleri ürün ve günlük yaşamlarında kendilerine nasıl fayda sağlayacağı hakkında bilinmesi gereken her şeyi bilmek isterler. Madde işaretleri ve kısa ifadeler kullanın. Müşterileriniz, ürününüzün onlar için neler başarabileceğini hemen bilmek ister.

E-Ticaret Müşteri Deneyimi Önemi 5 Adım
E-Ticaret Müşteri Deneyimi Önemi 5 Adım

E-Ticaret Müşteri Deneyimi, Her e-ticaret planı, müşteri deneyimini iyileştirmek için yöntemler içermelidir. Şirketinizi rekabette farklı kılmak ve müşterileri daha sık satın almaya teşvik etmek için en etkili stratejilerden biridir.

Uygulama Sepeti Abonelik Fiyatları, Daha detaylı bilgi almak için https://uygulamasepeti.com/mobil-uygulama-fiyatlari/ ziyaret edebilirsiniz. Uygulama Sepeti Bayilik Fiyatları, Daha detaylı bilgi almak için https://uygulamasepeti.com/mobil-uygulama-bayilik/ ziyaret edebilirsiniz.

E-Ticaret Müşteri Deneyimi Önemi 5 Adım: Sonuç

E-Ticaret Müşteri Deneyimi Önemi 5 Adım, Sonuç bölümüne gelmiş bulunuyoruz. Makalemizin sonuna geldik. Mobil Uygulama Geliştirme çok kolay olmayan uzun bir proje yönetim sürecidir. Çalışmalarınız zaman alabilecek bir yaşam döngüsüdür. Eğer ki zamanım yok ve kodlama bilmiyorum ve çalışacak bir ekibim yok bana bir uygulama lazım veya kendim uygulama geliştirmek istiyorum, hem de kodlama bilmeden sürükle bırak yöntemi ile yapmak istiyorsan uğrayacağınız adres https://uygulamasepeti.com/

Uygulama Sepeti sektöre liderlik eden Mobil Uygulama Geliştirme platformudur. Profesyonel ekibi ve destek sayfası sayesinde Mobil Uygulama hakkında kolayca arkadaşlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Bu yazımızda “E-Ticaret Müşteri Deneyimi Önemi 5 Adım” yazısını inceledik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Makalelerimizin devamına blog sayfamızdan ulaşabilir ve Destek Uygulama Sepeti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Soru, öneri ve görüşlerinizi bize destek@uygulamasepeti.com iletebilirsiniz. Bizi sosyal medyadan Facebook Instagram Twitter YouTube Pinterest takip edebilirsiniz.

Uygulama Sepeti Blog Nedir?

Değerli okuyucularına Dijital Pazarlama, Mobil E-Ticaret, Mobil Uygulama, Uygulama Geliştirme, ASO(App Store Optimizasyonu) ve No-Code Platform alanlarında ücretsiz bilgi içeriği sağlayan Uygulama Sepeti’ne ait blog sitesidir.

Uygulama Sepeti Hakkımızda

Uygulama Sepeti, Kullanıcılarının ihtiyacı doğrultusunda mobil uygulama geliştirme hizmeti sağlayan mobil uygulama ajansıdır. Herhangi bir yazılım bilgisi olmadan Android ve İOS mobil uygulamalar oluşturabilir ve Google Play ve App Store’da yayınlayabilirsiniz.

2014 Yılından beri, Profesyonel ekibimizle Mobil Uygulama Geliştirme sektöründe hizmet veriyor ve tamamıyla teknolojik dönüşüme yöneldiğimiz bu günlerde kullanıcılarımızın beklentilerini karşılıyoruz. Uygulama Sepeti, hızla büyüyen, kendini sürekli geliştiren ve kullanıcı beklentilerini karşılayan mobil uygulama ajansıdır. Alanında uzman iş arkadaşlarımız ile kullanıcılarımız için yepyeni modüller geliştiriyor ve platformumuzu zenginleştiriyoruz.

Mobil Uygulama Olusturma Platformu Nedir?

Uygulama Sepeti çok kolay Mobil Uygulama Oluşturma, Mobil Uygulama Geliştirme ve Yönetme Platformudur. Bu platform ile işletmeler ve bireyler birkaç saat içerisinde hazırladığı iPhone ve Android uygulamalarını yayınlamak üzere gönderebilir.

UygulamaSepeti’nin Web arayüzü ile çözüm odaklı lokasyon/iletişim, indirim kuponları, video, audio, resimler, RSS besleme, Twitter/Facebook vs. gibi hazır modüller bulunur. Sürükle bırak yapısı ile platform kullanıcılara kolaylıkla Mobil Uygulamalarını kodlama bilmeden geliştirmeyi sağlar.

Uygulama Sepeti Platformu Standart Abonelik Fiyatları

Uygulama Sepeti Abonelik Sistemi ile çalışan, ücretli Mobil Uygulama Oluşturma Hizmetini sağlayan şirkettir. Mobil Uygulama Aylık Abonelik 3 farklı İsimde Hizmet Vermektedir. Standart Abonelik Hizmetine Sahip Kullanıcımız, Toplamda ve sadece 1 adet Mobil Uygulama Oluşturma Hakkına sahip Olur. Full Abonelik Hizmetine Sahip Kullanıcımız,Toplamda ve sadece 3 adet Mobil Uygulama Oluşturma Hakkına sahip olur.

Pro Abonelik Hizmetine Sahip Kullanıcımız,Toplamda ve sadece 5 adet Mobil Uygulama Oluşturma Hakkına sahip Olur. Ödemeler Uygulama Sepeti Web Sitemizde Aylık Olarak Yazmaktadır. Fakat Ödeme İşlemi Yıllık Olarak Yapılmaktadır.

Ödeme İşlemi Tüm Kredi Kartlarıyla Anlaşmalıdır ve Ödeme İşleminizi 3D Güvenlik ile gerçekleştirebilirsiniz. Daha Detaylı Bilgi Almak İçin https://uygulamasepeti.com/mobil-uygulama-fiyatlari/ web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Uygulama Sepeti Bayi Fiyatları

Uygulama Sepeti Abonelik Sistemi ile çalışan, ücretli Mobil Uygulama Oluşturma Hizmetini sağlayan şirkettir. Mobil Uygulama Aylık Abonelik 3 farklı İsimde Hizmet Vermektedir. Standart Abonelik Hizmetine Sahip Kullanıcımız, Toplamda ve sadece 10 adet Mobil Uygulama Oluşturma Hakkına sahip olur.

Full Abonelik Hizmetine Sahip Kullanıcımız,Toplamda ve sadece 25 adet Mobil Uygulama Oluşturma Hakkına sahip olur. Pro Abonelik Hizmetine Sahip Kullanıcımız,Toplamda ve sadece 50 adet Mobil Uygulama Oluşturma Hakkına sahip Olur. Ödemeler Uygulama Sepeti Web Sitemizde Aylık Olarak Yazmaktadır. Fakat Ödeme İşlemi Yıllık Olarak Yapılmaktadır.

Ödeme İşlemi Tüm Kredi Kartlarıyla Anlaşmalıdır ve Ödeme İşleminizi 3D Güvenlik ile gerçekleştirebilirsiniz. Daha Detaylı Bilgi Almak İçin https://uygulamasepeti.com/mobil-uygulama-bayilik/ web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Uygulama Sepeti İletişim

Uygulama Sepeti İletişim, Mobil uygulama hedeflerinizi gerçekleştirirken yardımcı olmayı çok isteriz, lütfen nasıl yardımcı olabileceğimiz konusunda konuşmak için formu doldurun, arayın veya e-posta gönderin ve mobil uygulama konusunda yaşadığınız sorunları bize bildirin. destek@uygulamasepeti.com

Mobil Uygulama Sepeti Nedir?

Mobil Uygulama Sepeti, masaüstü ortamında uygulamamızı geliştirdiğimiz platform adresidir. Uygulama Sepeti Platformuna abone olunduktan sonra uygulama geliştirebileceğin adrese ulaşmak için https://mobil.uygulamasepeti.com/ sayfamızı ziyaret yapabilirsiniz.

Uygulama Sepeti Hazır Uygulamalar Nedir?

Uygulama Sepeti Abonelik Sistemi ile çalışan, kodlama bilmeden mobil uygulama geliştirilmesini sağlayan bir servis sağlayıcısıdır. Müşterilerimiz istediği abonelik sistemine sahip olabilir ve uygulamasını kendisi geliştirebilir. Bazı durumlarda müşterilerimiz bizden mobil uygulama geliştirmemizi isteyebilmektedir.

Bu nedenle müşterilerimiz için oluşturduğumuz Hazır Uygulamalar sayesinde bir portfolyo oluşturmuş olduk. Müşterilerimiz tüm uygulamalarımızı inceleyeyebilir ve yapmamızı istediği uygulamayı bize söyledikten sonra biz müşterilerimiz için uygulama geliştirebiliriz.

Uygulama Sepeti Bilgi Bankası Nedir?

Uygulama Sepeti Bilgi Bankası, Uygulama Sepeti Platformu Geliştiricileri Tarafından Hazırlanan, ücretsiz destek sayfasıdır. Herhangi bir ek ücret ödemeden, Uygulama Sepeti Platformu ile ilgili tüm sorulara cevap bulabileceğiniz adrestir.

Kısacası Uygulama Sepeti’nin kalbidir.Dilerseniz, Talep açarak bize Uygulama Sepeti Platformu ile ilgili soru sorabilir ve geri bildirimde bulunabilirsiniz.

Uygulama Sepeti Sosyal Medya Hesapları

Uygulama Sepeti Resmi Sosya Medya Hesaplarına aşağıdaki linklerden ulaşabilir ve bizi takip ederek yeni gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Uygulama Sepeti Facebook

Uygulama Sepeti İnstagram

Uygulama Sepeti Twitter

Uygulama Sepeti Pinterest

Uygulama Sepeti YouTube Kanalı

Uygulama Sepeti Özellikler Sayfası Nedir?

Uygulama Sepeti Özellikler Sayfası, Uygulama Sepeti Platformunun sahip olduğu modüllerin özellikleri hakkında bilgilendirme yapan sayfasıdır.

Aynı zamanda İşletmelere Uygun Mobil Uygulama örneklerini görebileceğiniz sayfalara ulaşabileceğiz alandır. Değerli Abonelerimize, Platformumuzun sahip olduğu modülleri açıklayarak bilgi sağladığımız sayfadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir