Kullanıcı Verilerini Güvende Tutmak

 

Kullanıcı verilerini güvende tutmak ve yalnızca kullanıcılara verimli ve etkili bir şekilde hizmet sunmak için gerektiği kadar kişisel veriyi toplamak için çaba göstermekteyiz.

UygulamaSepeti, günümüzde piyasadaki İnternet güvenliğine yönelik en gelişmiş teknolojilerden bazılarını kullanmaktadır. Bu Güvenlik Bildiriminin amacı, size verilerinizin uygun şekilde korunduğu güvencesini vermeye yardımcı olmak için, güvenlik altyapımız ve uygulamalarımız hakkında şeffaflık sağlamak, en önemlisi de kullanıcı verilerini güvende tutmaktır.

UygulamaSepeti’nin barındırma ve teknik altyapısı ile en yüksek seviyede sistem güvenliğini sağlıyoruz. Dünya standartlarında ağ, veri ve fiziksel güvenlik koşullarının sağlandığı bir ortamda hizmet sunarken, değişen şartlara göre güvenlik konusundaki politika ve uygulamalarımızı değerlendirerek gerekli güncellemeleri düzenli olarak yapıyoruz.

Güvenlik kapsamında aşağıda belirtilen önlemleri alıyoruz;

SSL

UygulamaSepeti sunucularında kullanılan SSL, kullanıcılarımız ve sistem arasındaki verilerin şifrelenerek güvenli şekilde transferini temin ediyor. Kullanılan şifreleme, bankalarda kullanılan şifreleme standartları ile aynıdır.

Kullanıcı Erişimi
Sizin tarafınızdan davet edilmediği sürece, kimsenin firma hesabınıza erişimi sağlanmaz. Sadece, teknik veya sistemsel bir arıza oluşması durumunda, izniniz üzerine yetkilendirilmiş UygulamaSepeti personeli destek amacı ile ilgili verinize ulaşır.

Kullanıcı Şifreleri
Kullanıcıların güçlü şifre yaratması beklenmektedir ve yarattıkları şifrelerin gizliliğinden kullanıcıların kendileri sorumludur. Çoklu sayıda yanlış giriş yapılması durumunda kullanıcı hesabı bloke edilir. Uzun süre açık kalan oturumlar otomatik olarak kapatılır. Kullanıcı detayları hakkında bilgi sahibi olmak için destek sayfamızı incelemenizi öneririz

Fiziksel Güvenlik, Ağ Güvenliği ve Güvenlik Duvarı
Uygulamanın teknolojik altyapısı ve kullanıcılarımızın verilerini sakladığımız veri merkezi olan Hetzner Online GmbH Hosting en üst düzeyde veri güvenliğini ve fiziksel güvenliği sağlamaktadır. Dışarıdan gelebilecek ataklara karşı ağ güvenliği sektör tarafından kabul edilen dünya standartlarındaki uygulamalarla yine Hetzner Online GmbH Hosting tarafından sağlanmaktadır.

Veri Paylaşımı
Veri transferi sizin onayınız olmadan ve yeterli güvenliğe sahip olmayan iş ortaklarımızla paylaşılmaz.

Veri Yedeklemesi
Olası teknik problemlere karşı verilerinizin günlük yedeklemesi yapılmaktadır.

Verilerinizin güvenliği için

  • Kimsenin tahmin edemeyeceği şifre belirleyin.
  • Şifrenizi kimse ile paylaşmayın
  • Şifrenizi herhangi bir kağıda yazarak, ortada bırakmayın.
  • Tarayıcınızı güncelleyin.
  • Sadece https://mobil.uygulamasepeti.com adresinden giriş yaptığınıza emin olun.

Güvenlik İhlallerine Müdahale
En iyi çabayı göstermemize rağmen, İnternet’te hiçbir aktarım yöntemi ve hiçbir elektronik depolama yöntemi tam anlamıyla güvenli değildir. Mutlak güvenlik garantisi veremiyoruz. Ancak, UygulamaSepeti bir güvenlik ihlalinden haberdar olursa, etkilenen kullanıcıların uygun koruyucu adımları uygulayabilmesi için onları uyaracağız. İhlal bildirim prosedürlerimiz çeşitli devlet ve federal kanunları ve düzenlemeleri ve uyum gösterdiğimiz tüm sektör kuralları veya standartları uyarınca yükümlülüklerimizle tutarlıdır. Bildirim prosedürleri, e-posta bildirimleri sağlama veya web sitemizde bir ihlal oluşması halinde bildirim yayınlama işlemlerini içerir.

Sorumluluklarınız
Verilerinizi güvende tutmak ayrıca, yeterince karmaşık parolaları kullanarak ve bunları güvenle depolayarak hesabınızın güvenliğini sağlamanızla size de bağlıdır. UygulamaSepeti hizmetini kullandığınız bilgisayarın, tabletin veya telefonun yeterli güvenliğe sahip olduğunuzdan emin olmalısınız.