Mobil Oyun Para Kazanma Yöntemi 6 Adım

Mobil Oyun Para Kazanma Yöntemi 6 Adım. Mobil uygulama dünyasında para kazanmak isteyenler için, mobil oyunlar önemli bir rol oynuyor. Herkesin oynamaktan keyif aldığı bu uygulamalarla siz de para kazanmak istemez misiniz? Mobil Oyun, Bu yazımızda sizlere mobil oyunlardan kazanç sağlamanın çeşitli yollarından bahsedeceğiz.

Uygulama Sepeti Blog Nedir? Değerli okuyucularına Dijital Pazarlama, Mobil E-Ticaret, Mobil Uygulama, Uygulama Geliştirme, ASO(App Store Optimizasyonu) ve No-Code Platform alanlarında ücretsiz bilgi içeriği sağlayan Uygulama Sepeti’ne ait blog sitesidir.
Mobil Oyun Para Kazanma Yöntemi 6 Adım Özellikli Resim
Mobil Oyun Para Kazanma Yöntemi 6 Adım Özellikli Resim

Mobil Oyun Para Kazanma Yöntemi 6 Adım: Mobil Oyunlar ile Para Kazanma Seçenekleri Nelerdir?

Sizin de ilk aklınıza gelen şey mobil oyunları ücret karşılığı satarak para kazanmak olabilir. Fakat başlıktan da anlaşılacağı üzere yazımızın konusu bu değil.

Mobil Oyun, Ücret karşılığında satılan oyunlar, düşününce para kazanmak için en iyi yol gibi görünse de  durum bunun tam tersi. Böyle bir oyunu yayınlayıp geniş kitlelere ulaşmanız için, gerçekten çok özel bir oyuna sahip olamanız gerekiyor. Çünkü mobil oyuncuların büyük kısmı ücretsiz oyunlara daha fazla ilgi gösteriyor.

Öyleyse bu durumda nasıl mobil oyunlardan kazanc sağlayabilirsiniz? Bunun için yapılabilecek en yaygın yöntemler uygulama içi satışlar, reklam gösterimleri, abonelik veya tam üyelik satışlarıdır. Oyununuzun çeşidine göre, bunların içinden birini veya birkaçını tercih etmeniz mümkün.

Uygulama Sepeti Hakkımızda, Uygulama Sepeti, Kullanıcılarının ihtiyacı doğrultusunda mobil uygulama geliştirme hizmeti sağlayan mobil uygulama ajansıdır. Herhangi bir yazılım bilgisi olmadan Android ve İOS mobil uygulamalar oluşturabilir ve Google Play ve App Store’da yayınlayabilirsiniz.

2014 Yılından beri, Profesyonel ekibimizle Mobil Uygulama Geliştirme sektöründe hizmet veriyor ve tamamıyla teknolojik dönüşüme yöneldiğimiz bu günlerde kullanıcılarımızın beklentilerini karşılıyoruz. Uygulama Sepeti, hızla büyüyen, kendini sürekli geliştiren ve kullanıcı beklentilerini karşılayan mobil uygulama ajansıdır. Alanında uzman iş arkadaşlarımız ile kullanıcılarımız için yepyeni modüller geliştiriyor ve platformumuzu zenginleştiriyoruz.

Tabii ki, sizin mobil oyunlardan kazanc miktarınız ve kullanıcılarınız oyundan aldığı keyifin bir dengede olması gerekiyor. Kullanıcılarınızın oyun zevkini kaçıracak derecede reklam kullanmanız veya kullanıcıları para harcamaya zorlayacak durumlar oluşturmanız, uygulamanızı terk etmelerine yol açacaktır. Oysaki, ücresiz oyunlardan kazanç sağlama durumu, kullanıcıların uygulamanızı ne kadar düzenli kullandığıyla bağlantılıdır.

Mobil Oyun Para Kazanma Yöntemi 6 Adım
Mobil Oyun Para Kazanma Yöntemi 6 Adım

Mobil Oyun, Ücretli oyunlarda, kullanıcılar oyununuza bir kez ücret ödedikten sonra, bir daha oynamasalar bile hedeflediğiniz kazancı elde etmiş gibi görünebilirsiniz. Fakat ücretsiz bir oyun yayınladıktan sonra, oyundan elde edeceğiniz kazanç yöntemlerinin hepsinde, kullanıcılarınızın oyunu oynamaya devam etmesi oldukça önemli.

Uygulama Sepeti Bilgi Bankası Nedir? Uygulama Sepeti Bilgi Bankası, Uygulama Sepeti Platformu Geliştiricileri Tarafından Hazırlanan, ücretsiz destek sayfasıdır. Herhangi bir ek ücret ödemeden, Uygulama Sepeti Platformu ile ilgili tüm sorulara cevap bulabileceğiniz adrestir. Kısacası Uygulama Sepeti’nin kalbidir.Dilerseniz, Talep açarak bize Uygulama Sepeti Platformu ile ilgili soru sorabilir ve geri bildirimde bulunabilirsiniz.

Öyle ki bir kullanıcı oyunu oynamayı bırakırsa, uygulamadaki hiçbir reklamı göremeyecek dolayısıyla onlara tıklayamayacaktır. Tabii ki oyun için satın alımlar da yapamayacaktır.

Uygulama ile para kazanma yollarından ve kullanıcıları uygulamada  tutmanın ne kadar önemli olduğundan bahsettiğimize göre artık bu yollara daha iyi bakabiliriz.

Mobil Oyun Para Kazanma Yöntemi 6 Adım: Uygulama İçi Reklamlar

Para kazanma konusunda, ücretsiz oyunlar en çok bu yolu kullanıyor diyebiliriz. Uygulama içinde reklam gösterebilmek için farklı reklam sağlayıcılarından birine kayıt olup bu reklamları uygulamanızda etkinleştirmelisiniz. Uygulamada reklamları banner olarak ya da video olarak görüntüleyebilirsiniz

Akla ilk gelen ve en popüler reklam sağlayıcısı Google Admob’dur. Oyunlar için bir diğer popüler reklam sağlayıcı ise Unity Ads’dir. Elbette Unity Ads için oyununuzun Unity kullanılarak geliştirilmiş olması gerekli. Bu iki sağlayıcı dışında reklam platforları mevcut fakat en güvenilir olanlar bunlardır.

Kullanıcıyı sıkmaması, reklamlar konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli noktadır. Her oyundan sonra geçilemeyen reklamlar veya oyunun heyecanlı bir noktasında karşılarına çıkıp oyun zevklerini kaçıran reklamlar kullanıları oyundan soğutabilir.

Öyleyse reklamlarını yerleştirmeniz gereken farklı noktalara ve farklı reklam tiplerine göz atalım…

Mobil Uygulama Sepeti Nedir? Mobil Uygulama Sepeti, masaüstü ortamında uygulamamızı geliştirdiğimiz platform adresidir. Uygulama Sepeti Platformuna abone olunduktan sonra uygulama geliştirebileceğin adrese ulaşmak için https://mobil.uygulamasepeti.com/ sayfamızı ziyaret yapabilirsiniz.
Mobil Oyun Para Kazanma Yöntemi 6 Adım
Mobil Oyun Para Kazanma Yöntemi 6 Adım

Mobil Oyun Para Kazanma Yöntemi 6 Adım: Banner Reklamlar

Bu tipteki reklamları oyunun skor ekranı veya menü kısmı gibi yerlere koyup ekranda fazla yer kaplamadan göstermeniz oldukça iyi bir yöntemdir. Dikkat çekici ve okunaklı olup aynı zamanda kullanıcıları rahatsız etmeyecek, oyunla ilgili bilgilerin görünmesine engel olmayacak şekilde yerleştirmelisiniz.

Mobil Oyun Para Kazanma Yöntemi 6 Adım: Video Reklamlar

Mobil Oyun, Kullanıcıları harekete geçirme konusunda daha etkili, bu sebepten video reklamlar daha değerlidir ve size daha yüksek geitiri sağlayabilir. Ancak bir banner reklamın aksine bu reklam köşede kendi haline durmak yerine her şeyi durduran ve tüm ilgiyi kendine çeken bir reklam olabileceği için daha fazla uğraş gerekmekte.

Bu reklamın diğerine göre daha değerli olup aynı zamanda potansiyel olarak rahatsız edici olmasını da kullanıcıya reklam izlediği için ödüller sunarak engelleyebilirsiniz. Örnek olarak; yaşam hakları bitmiş bir oyuncuya reklam izleterek bir şans daha verebilirsiniz.

Uygulama Sepeti İletişim, Mobil uygulama hedeflerinizi gerçekleştirirken yardımcı olmayı çok isteriz, lütfen nasıl yardımcı olabileceğimiz konusunda konuşmak için formu doldurun, arayın veya e-posta gönderin ve mobil uygulama konusunda yaşadığınız sorunları bize bildirin. destek@uygulamasepeti.com

Mobil Oyun Para Kazanma Yöntemi 6 Adım: Uygulama İçi Satışlar

Mobil oyunlardan para kazanma konusunda en büyük yöntemlerden bir diğeri de uygulama içi satışlardır. Bu yöntem, reklamların aksine kullanıcılardan direkt eylem beklemektedir. Fakat kullanıcılarını satın alımlarda yeterince çekici ise ve fiyatlarınız da uygunsa bu yöntem oldukça önemli miktarda gelir sağlayabilecek bir duruma dönüşebilir.

Çoğu zaman bu yöntemin kullanıldığı oyunlarda birden fazla para birimi kullanılmakta. Öncelikli para birimi, oyun için yapılanlarla kazanılabilen standart para pirimi ve diğeri de oyun içinde çok zor şekilde kazanılabilen veya sadece satın alınabilen para birimidir. Satın alınabilen para birimi ile nadir geliştirmelere ya da oyun içi hızlandırmalar alınabilir.

Mobil Oyun Para Kazanma Yöntemi 6 Adım: Abonelik veya Tam Sürüm Satışları

Bu yöntemde, oyunun reklamsız kullanımını veya tam özellikli halinin satılması. Bu şekilde oyunun büyük bir kısmını ücretsiz olarak sunup belirli bir kitle toplayabilir ve daha fazlasını isteyen kullanıcılardan gelir elde edebilirsiniz.

Uygulama Sepeti Abonelik Fiyatları, Daha detaylı bilgi almak için https://uygulamasepeti.com/mobil-uygulama-fiyatlari/ ziyaret edebilirsiniz. Uygulama Sepeti Bayilik Fiyatları, Daha detaylı bilgi almak için https://uygulamasepeti.com/mobil-uygulama-bayilik/ ziyaret edebilirsiniz.
Mobil Oyun Para Kazanma Yöntemi 6 Adım
Mobil Oyun Para Kazanma Yöntemi 6 Adım

Mobil Oyun Para Kazanma Yöntemi 6 Adım, Sonuç bölümüne gelmiş bulunuyoruz. Makalemizin sonuna geldik.

Mobil Uygulama Geliştirme çok kolay olmayan uzun bir proje yönetim sürecidir. Çalışmalarınız zaman alabilecek bir yaşam döngüsüdür. Eğer ki zamanım yok ve kodlama bilmiyorum ve çalışacak bir ekibim yok bana bir uygulama lazım veya kendim uygulama geliştirmek istiyorum, hem de kodlama bilmeden sürükle bırak yöntemi ile yapmak istiyorsan uğrayacağınız adres https://uygulamasepeti.com/

Uygulama Sepeti sektöre liderlik eden Mobil Uygulama Geliştirme platformudur. Profesyonel ekibi ve destek sayfası sayesinde Mobil Uygulama hakkında kolayca arkadaşlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Bu yazımızda “Mobil Oyun Para Kazanma Yöntemi 6 Adım” yazısını inceledik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Makalelerimizin devamına blog sayfamızdan ulaşabilir ve Destek Uygulama Sepeti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Soru, öneri ve görüşlerinizi bize destek@uygulamasepeti.com iletebilirsiniz. Bizi sosyal medyadan Facebook Instagram Twitter YouTube Pinterest takip edebilirsiniz.

Uygulama Sepeti Blog Nedir?

Değerli okuyucularına Dijital Pazarlama, Mobil E-Ticaret, Mobil Uygulama, Uygulama Geliştirme, ASO(App Store Optimizasyonu) ve No-Code Platform alanlarında ücretsiz bilgi içeriği sağlayan Uygulama Sepeti’ne ait blog sitesidir.

Uygulama Sepeti Hakkımızda

Uygulama Sepeti, Kullanıcılarının ihtiyacı doğrultusunda mobil uygulama geliştirme hizmeti sağlayan mobil uygulama ajansıdır. Herhangi bir yazılım bilgisi olmadan Android ve İOS mobil uygulamalar oluşturabilir ve Google Play ve App Store’da yayınlayabilirsiniz.

2014 Yılından beri, Profesyonel ekibimizle Mobil Uygulama Geliştirme sektöründe hizmet veriyor ve tamamıyla teknolojik dönüşüme yöneldiğimiz bu günlerde kullanıcılarımızın beklentilerini karşılıyoruz. Uygulama Sepeti, hızla büyüyen, kendini sürekli geliştiren ve kullanıcı beklentilerini karşılayan mobil uygulama ajansıdır. Alanında uzman iş arkadaşlarımız ile kullanıcılarımız için yepyeni modüller geliştiriyor ve platformumuzu zenginleştiriyoruz.

Mobil Uygulama Olusturma Platformu Nedir?

Uygulama Sepeti çok kolay Mobil Uygulama Oluşturma, Mobil Uygulama Geliştirme ve Yönetme Platformudur. Bu platform ile işletmeler ve bireyler birkaç saat içerisinde hazırladığı iPhone ve Android uygulamalarını yayınlamak üzere gönderebilir.

UygulamaSepeti’nin Web arayüzü ile çözüm odaklı lokasyon/iletişim, indirim kuponları, video, audio, resimler, RSS besleme, Twitter/Facebook vs. gibi hazır modüller bulunur. Sürükle bırak yapısı ile platform kullanıcılara kolaylıkla Mobil Uygulamalarını kodlama bilmeden geliştirmeyi sağlar.

Uygulama Sepeti Platformu Standart Abonelik Fiyatları

Uygulama Sepeti Abonelik Sistemi ile çalışan, ücretli Mobil Uygulama Oluşturma Hizmetini sağlayan şirkettir. Mobil Uygulama Aylık Abonelik 3 farklı İsimde Hizmet Vermektedir. Standart Abonelik Hizmetine Sahip Kullanıcımız, Toplamda ve sadece 1 adet Mobil Uygulama Oluşturma Hakkına sahip Olur. Full Abonelik Hizmetine Sahip Kullanıcımız,Toplamda ve sadece 3 adet Mobil Uygulama Oluşturma Hakkına sahip olur.

Pro Abonelik Hizmetine Sahip Kullanıcımız,Toplamda ve sadece 5 adet Mobil Uygulama Oluşturma Hakkına sahip Olur. Ödemeler Uygulama Sepeti Web Sitemizde Aylık Olarak Yazmaktadır. Fakat Ödeme İşlemi Yıllık Olarak Yapılmaktadır.

Ödeme İşlemi Tüm Kredi Kartlarıyla Anlaşmalıdır ve Ödeme İşleminizi 3D Güvenlik ile gerçekleştirebilirsiniz. Daha Detaylı Bilgi Almak İçin https://uygulamasepeti.com/mobil-uygulama-fiyatlari/ web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Uygulama Sepeti Bayi Fiyatları

Uygulama Sepeti Abonelik Sistemi ile çalışan, ücretli Mobil Uygulama Oluşturma Hizmetini sağlayan şirkettir. Mobil Uygulama Aylık Abonelik 3 farklı İsimde Hizmet Vermektedir. Standart Abonelik Hizmetine Sahip Kullanıcımız, Toplamda ve sadece 10 adet Mobil Uygulama Oluşturma Hakkına sahip olur.

Full Abonelik Hizmetine Sahip Kullanıcımız,Toplamda ve sadece 25 adet Mobil Uygulama Oluşturma Hakkına sahip olur. Pro Abonelik Hizmetine Sahip Kullanıcımız,Toplamda ve sadece 50 adet Mobil Uygulama Oluşturma Hakkına sahip Olur. Ödemeler Uygulama Sepeti Web Sitemizde Aylık Olarak Yazmaktadır. Fakat Ödeme İşlemi Yıllık Olarak Yapılmaktadır.

Ödeme İşlemi Tüm Kredi Kartlarıyla Anlaşmalıdır ve Ödeme İşleminizi 3D Güvenlik ile gerçekleştirebilirsiniz. Daha Detaylı Bilgi Almak İçin https://uygulamasepeti.com/mobil-uygulama-bayilik/ web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Uygulama Sepeti İletişim

Uygulama Sepeti İletişim, Mobil uygulama hedeflerinizi gerçekleştirirken yardımcı olmayı çok isteriz, lütfen nasıl yardımcı olabileceğimiz konusunda konuşmak için formu doldurun, arayın veya e-posta gönderin ve mobil uygulama konusunda yaşadığınız sorunları bize bildirin. destek@uygulamasepeti.com

Mobil Uygulama Sepeti Nedir?

Mobil Uygulama Sepeti, masaüstü ortamında uygulamamızı geliştirdiğimiz platform adresidir. Uygulama Sepeti Platformuna abone olunduktan sonra uygulama geliştirebileceğin adrese ulaşmak için https://mobil.uygulamasepeti.com/ sayfamızı ziyaret yapabilirsiniz.

Uygulama Sepeti Hazır Uygulamalar Nedir?

Uygulama Sepeti Abonelik Sistemi ile çalışan, kodlama bilmeden mobil uygulama geliştirilmesini sağlayan bir servis sağlayıcısıdır. Müşterilerimiz istediği abonelik sistemine sahip olabilir ve uygulamasını kendisi geliştirebilir. Bazı durumlarda müşterilerimiz bizden mobil uygulama geliştirmemizi isteyebilmektedir.

Bu nedenle müşterilerimiz için oluşturduğumuz Hazır Uygulamalar sayesinde bir portfolyo oluşturmuş olduk. Müşterilerimiz tüm uygulamalarımızı inceleyeyebilir ve yapmamızı istediği uygulamayı bize söyledikten sonra biz müşterilerimiz için uygulama geliştirebiliriz.

Uygulama Sepeti Bilgi Bankası Nedir?

Uygulama Sepeti Bilgi Bankası, Uygulama Sepeti Platformu Geliştiricileri Tarafından Hazırlanan, ücretsiz destek sayfasıdır. Herhangi bir ek ücret ödemeden, Uygulama Sepeti Platformu ile ilgili tüm sorulara cevap bulabileceğiniz adrestir.

Kısacası Uygulama Sepeti’nin kalbidir.Dilerseniz, Talep açarak bize Uygulama Sepeti Platformu ile ilgili soru sorabilir ve geri bildirimde bulunabilirsiniz.

Uygulama Sepeti Sosyal Medya Hesapları

Uygulama Sepeti Resmi Sosya Medya Hesaplarına aşağıdaki linklerden ulaşabilir ve bizi takip ederek yeni gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Uygulama Sepeti Facebook

Uygulama Sepeti İnstagram

Uygulama Sepeti Twitter

Uygulama Sepeti Pinterest

Uygulama Sepeti YouTube Kanalı

Uygulama Sepeti Özellikler Sayfası Nedir?

Uygulama Sepeti Özellikler Sayfası, Uygulama Sepeti Platformunun sahip olduğu modüllerin özellikleri hakkında bilgilendirme yapan sayfasıdır.

Aynı zamanda İşletmelere Uygun Mobil Uygulama örneklerini görebileceğiniz sayfalara ulaşabileceğiz alandır. Değerli Abonelerimize, Platformumuzun sahip olduğu modülleri açıklayarak bilgi sağladığımız sayfadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir