COVID-19 Market Dijital Dönüşüm 5 Adım

COVID-19 Market Dijital Dönüşüm 5 Adım. COVID-19 son birkaç ayda ülkemizde ve dünyada tüm dengeleri değiştirmiş durumda. Uzun yıllardır Marketlerde Dijital Dönüşüm, yavaş yavaş hayatımıza dahil olurken, Koronavirüs salgını ile birlikte büyük bir ivme kazandı. COVID-19 Market, 2020 yılının ilk çeyreğinde ticari işletmelerin büyük çoğunluğu, pandemi sebebiyle satışlarını sanal ortamlara taşımaya başladı. Bu sanal ortamların başında da hiç kuşkusuz mobil uygulamalar geliyor. Hem hızlı bir biçimde işlemlerimizi gerçekleştirebileceğimiz hem de uygulama mağazaları tarafından güvenliğimiz ön plana alınarak oluşturulan kurallar sayesinde, mobil uygulamalar üzerinden güvenle alışveriş yapabiliyoruz.

İstatistiklerden alınan verilere göre, 2020 yılının ilk çeyreğinde en çok indirilen uygulama kategorileri sırasıyla; Sanal marketler, restoran ve yeme içme uygulamaları, toplu konferans uygulamaları ve dizi-film uygulamaları olarak sıralanmıştır. Hal böyle olunca market sahipleri haklı olarak dijital dönüşüm yollarını arıyor. Bugün bu yazımızda COVID-19 ve COVID-19 Market Dijital Dönüşüm 5 Adım bunu inceleyeceğiz. Hazırsanız başlayalım.

COVID-19 Market Dijital Dönüşüm 5 Adım Özellikli Resim
COVID-19 Market Dijital Dönüşüm 5 Adım Özellikli Resim

COVID-19 Market, Pandemi salgını bizden çok şey götürmüş olsa da yeni şeyler öğrenmemize imkan sağladı. Bunun en büyük örneği; sanal ortamların, günlük işlerimizi gerçekleştirmenin en kolay ve hızlı yolu olduğudur. Günlük işlerden kastımız sadece market alışverişi değil. Örnek verecek olursak; iş için bir kişi ile buluşmanız gerekiyor. Uzunca bir yol gidip saatlerce görüşüp aynı yolu dönmenizde gerek yok! Birkaç dakika içinde hazırlanıp sanal ortamlardan görüşmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Facebook gibi büyük şirketler bunun farkına varmış olacak ki, pandemi salgınından sonra da evden çalışma yöntemini uygulayacaklarını açıkladılar.

COVID-19 Market, Tabii toplantı her gün olmaz ancak her gün market alışverişi olur! Pandemi salgını bittiğinde ve günlük hayatın koşuşturması başladığında günlük alışverişlerin sanal marketler üzerinden gerçekleştirileceğine kesin gözle bakılıyor. Marketlerde Dijital Dönüşüm yollarının pandemi süreci ve sonrasında da uygulanacağı ortada. Peki, COVID-19 ve COVID-19 Market Dijital Dönüşüm 5 Adım  yolları nelerdir? Marketlerde Dijital Dönüşüm için en avantajlısı hangisidir?

COVID-19 Market Dijital Dönüşüm 5 Adım: E-Ticaret Uyumlu Web Siteleri

E-Ticaret uyumlu web siteleri, ticari amaçla hizmet veren işletmelerin sıklıkla tercih ettiği dijital dönüşüm yollarından biridir. Bu web siteleri, kendi içerisinde 2 türde oluşturulur. Birincisi; sadece ticari satış amaçlı oluşturulan siteler, ikincisi ise hem kurumsallığın hem de ticari satışın ön planda olduğu sitelerdir. Kurumsallık olarak baktığımızda, web siteler güçlü bir tercihtir. Hem işletme hakkında detaylı bilgi sahibi olabilir hem de ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Ancak sadece ticari satışlar için web siteleri pek de tercih edilmemektedir. COVID-19 Market, Bunun sebebi 2020 yılının ilk çeyreğini tamamladığımız bu günlerde, sanal ortamından satışı yapılan ürünlerin büyük çoğunluğunun mobil uygulamalar üzerinden yapılmasıdır. Eğer kurumsal bir market oluşturmak istiyorsanız, e-ticaret uyumlu web sitelerini arifin ile iletişime geçerek oluşturabilirsiniz. Sadece ticari satış amaçlı bir site oluşturmak istiyorsanız, ikinci yöntemi denemenizi öneririz.

COVID-19 Market Dijital Dönüşüm 5 Adım
COVID-19 Market Dijital Dönüşüm 5 Adım

COVID-19 Market Dijital Dönüşüm 5 Adım: E-Ticaret Mobil Uygulamaları

COVID-19 Market, Ticari Mobil uygulamalar, COVID-19 salgını başlayana kadar sabit bir ivme ile yükselişteydi. Ancak salgın sürecinde mobil uygulama kullanımı o kadar çok arttı ki, mobil uygulama mağazaları (Google Play ve App Store) birkaç ay boyunca uygulama denetimlerini ve inceleme kurallarını gevşetti. İnsanların dışarı çıkma yasağı olmayan günlerde bile, alışverişlerini uygulamalar üzerinden yapması, salgın sonrası yeni yaşantımızda mobil uygulamaların çok daha ön planda olacağını açıklar vaziyette. Öngörülere baktığımızda, insanların bu günlerde markete gidip alışveriş yapmasının tek sebebi evde sıkılmalarından kaynaklı. Salgının bitip, günlük hayatın yoğunluğu başladığında, marketlerin mobil uygulama üzerinden alacağı siparişler çok daha artacak!

Pandemi süreci hala devam etmekte… COVID-19 Market, Bu süreçte en çok kâr eden şirket, dünyanın en büyük e-ticaret firması olan Amazon’dur. En çok zarar edip batan firmalar da dijital dönüşüm yollarını uygulamayan market ve mağazalardır. Bu duruma bakıldığında rahatlıkla söyleyebiliriz ki değişime uymayan firmalar batmanın eşiğine gelirken, aynı kategoride hizmet veren ancak yeni teknolojileri takip eden firmalar kâr etmekte ve kazançlarını katlamaktadırlar.

COVID-19 Market, Salgın sonrası yeni oluşan dünyada mobil uygulamalar, öncesine göre çok daha etkin rol oynayacaktır. Bu süreci zarar ile kapatmaktansa, Marketlerde Dijital Dönüşüm ile geleceğe yatırım yapmak, ticari açıdan çok daha  mantıklıdır. Uygulama Sepeti, bu noktada sanal market ve e-ticaret mobil uygulaması geliştirmek isteyenlere en büyük desteği vermektedir.

COVID-19 Market Dijital Dönüşüm 5 Adım
COVID-19 Market Dijital Dönüşüm 5 Adım

COVID-19 Market Dijital Dönüşüm 5 Adım: Sosyal Medya Üzerinden Ticari Satışlar

Sosyal medya üzerinden yapılan satışlar, yakın geçmişte çok popüler olsa da günümüzde pek de tercih edilmemektedir. Hem büyük bir kitleye ulaşmak, hem organik takipçilere sahip olmanın yorucu olması sebebiyle firma sahipleri, sosyal medya üzerinden satış gerçekleştirmekte zorlanmaktadır. COVID-19 Market, Tabii Marketlerde Dijital Dönüşümü başarıya ulaştıran bir yol mutlaka bulunuyor.

Marketlerde Dijital Dönüşüm yolları bunlarla sınırlı değil! Internet üzerinde satış yapabileceğiniz onlarca farklı yol bulunuyor. Ancak kurumsallık, güven, kullanıcı sayısı ve 0 komisyonu göze aldığımızda en etkili dijital dönüşüm yolları bunlardır. Bu üç yöntem arasında en çok dikkat çeken ve en sık kullanılanın mobil uygulamalar olduğundan bahsettik. COVID-19 Market, Peki, mobil uygulamalar neden daha çok kullanılıyor? Mobil Uygulamaların diğerlerine göre avantajları neler?

COVID-19 Market Dijital Dönüşüm 5 Adım: Mobil Uygulamaların Diğer Yöntemlere Kıyasla Olan Avantajları

Hız: Mobil uygulamaların kullanımı, diğer yöntemlere göre çok daha hızlı ve basittir. Web sitesi üzerinden yapılan her tıklamada internet çokça veri harcar. Bu sebeple kullandığımız cihazın internet hızı yavaşlar. Oysa ki mobil uygulamaların ihtiyacı olan tüm veriler APK ve IPA’lara küçükçe sıkıştırılmıştır. Genelde 8-10 MB arasında yer kaplayan bu veriler tek defaya mahsus olarak indirilir. Zayıf bir internet bağlantısında bile uygulamamız hızlıca çalışır ve işlemlerimiz gerçekleştir. COVID-19 Market, Ayrıca E-Ticaret uyumlu web sitelerin arayüzü çok kalabalık ve anlaşılması zordur. Mobil uygulamalarda ise tam tersi! tıkladığımız gibi ürünler açılır ve aradığımıza kolayca ulaşabiliriz. Marketlerde Dijital Dönüşüm için uygulayabileceğiniz en etkili madde mobil uygulamaların çok daha basit ve hızlı olmasıdır.

Güven: Uygulama Mağazaları (Google Play ve App Store) ticari uygulamaları özenle inceler. Her uygulama yayınlanırken ve güncelleme aldığında uygulama mağazaları tarafından incelenir. Güvenliği tehdit eden veya içeriği tehlikeli bulunan bütün uygulamalar incelemede durdurulur ve yayınlanmaz. Ancak web sitelerde durum böyle değildir. Hiçbir inceleme gerçekleşmez. Büyük şirketlere benzeyen bir domain sayesinde kullanıcılar kolayca tuzağa düşebilir. Mobil uygulamalarda dolandırıcılık ve sahtekarlık vakalarına pek rastlanmaz. Çünkü hem puanlama sistemi ve yorumlar sayesinde hem de Google veya Apple’a iletilen olası bir şikayette uygulama mağazaları uygulamayı incelemeye alır ve bu süreçte, uygulama yayından kaldırılır. Google Play ve App Store, kullanıcılara sağladığı özveri ve güven sayesinde mobil uygulamaların kullanılmasını olumlu yönde etkilemektedir.

İletişim: Mobil uygulamaların ulaşılabilirliği de E-Ticaret uyumlu web sitelerine kıyasla daha öndedir. Uygulama içerisinde ulaşamasanız bile, Uygulamanın Google Play ve App Store deki profilinde iletişim bilgilerini yayınlaması zorunludur. Firmanın iletişim bilgilerine “Geliştirici İletişim Bilgileri” kısmından ulaşabilirsiniz ve yine maalesef E-Ticaret uyumlu web sitelerinde bu durum mümkün değildir.

Anlık Bildirimler: Kullanıcılar son günlerde E-Postalarını dolduran reklam mesajları veya bir siteye girdiğinde kapatması çok zor olan banner ve pop-up reklamlarına kıyasla anlık bildirimleri tercih ediyor. İstediğinde engellenebilir olan bu anlık bildirimler, mobil uygulama sahibi olan firmaların organik kullanıcılarına ulaşmasına olanak sağlıyor ve diğer kullanıcıları rahatsız etmemesini sağlıyor. COVID-19 Market, Bazı işletmeler sadece anlık bildirimleri kullanmak için Marketlerde Dijital Dönüşüm uyguluyor. Günümüzün en etkili reklam yöntemi olarak kabul edilen anlık bildirimler mobil uygulamanızda kullanabilirsiniz.

COVID-19 Market Dijital Dönüşüm 5 Adım
COVID-19 Market Dijital Dönüşüm 5 Adım

COVID-19 Market Dijital Dönüşüm 5 Adım, Sonuç bölümüne gelmiş bulunuyoruz. Makalemizin sonuna geldik. Mobil Uygulama Geliştirme çok kolay olmayan uzun bir proje yönetim sürecidir. Çalışmalarınız zaman alabilecek bir yaşam döngüsüdür. Eğer ki zamanım yok ve kodlama bilmiyorum ve çalışacak bir ekibim yok bana bir uygulama lazım veya kendim uygulama geliştirmek istiyorum, hem de kodlama bilmeden sürükle bırak yöntemi ile yapmak istiyorsan uğrayacağınız adres https://uygulamasepeti.com/

Uygulama Sepeti sektöre liderlik eden Mobil Uygulama Geliştirme platformudur. Profesyonel ekibi ve destek sayfası sayesinde Mobil Uygulama hakkında kolayca arkadaşlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Bu yazımızda “COVID-19 Market Dijital Dönüşüm 5 Adım” yazısını inceledik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Makalelerimizin devamına blog sayfamızdan ulaşabilir ve Destek Uygulama Sepeti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Soru, öneri ve görüşlerinizi bize destek@uygulamasepeti.com iletebilirsiniz. Bizi sosyal medyadan Facebook Instagram Twitter YouTube Pinterest takip edebilirsiniz.

Uygulama Sepeti Blog Nedir?

Değerli okuyucularına Dijital Pazarlama, Mobil E-Ticaret, Mobil Uygulama, Uygulama Geliştirme, ASO(App Store Optimizasyonu) ve No-Code Platform alanlarında ücretsiz bilgi içeriği sağlayan Uygulama Sepeti’ne ait blog sitesidir.

Uygulama Sepeti Hakkımızda

Uygulama Sepeti, Kullanıcılarının ihtiyacı doğrultusunda mobil uygulama geliştirme hizmeti sağlayan mobil uygulama ajansıdır. Herhangi bir yazılım bilgisi olmadan Android ve İOS mobil uygulamalar oluşturabilir ve Google Play ve App Store’da yayınlayabilirsiniz.

2014 Yılından beri, Profesyonel ekibimizle Mobil Uygulama Geliştirme sektöründe hizmet veriyor ve tamamıyla teknolojik dönüşüme yöneldiğimiz bu günlerde kullanıcılarımızın beklentilerini karşılıyoruz. Uygulama Sepeti, hızla büyüyen, kendini sürekli geliştiren ve kullanıcı beklentilerini karşılayan mobil uygulama ajansıdır. Alanında uzman iş arkadaşlarımız ile kullanıcılarımız için yepyeni modüller geliştiriyor ve platformumuzu zenginleştiriyoruz.

Mobil Uygulama Olusturma Platformu Nedir?

Uygulama Sepeti çok kolay Mobil Uygulama Oluşturma, Mobil Uygulama Geliştirme ve Yönetme Platformudur. Bu platform ile işletmeler ve bireyler birkaç saat içerisinde hazırladığı iPhone ve Android uygulamalarını yayınlamak üzere gönderebilir.

UygulamaSepeti’nin Web arayüzü ile çözüm odaklı lokasyon/iletişim, indirim kuponları, video, audio, resimler, RSS besleme, Twitter/Facebook vs. gibi hazır modüller bulunur. Sürükle bırak yapısı ile platform kullanıcılara kolaylıkla Mobil Uygulamalarını kodlama bilmeden geliştirmeyi sağlar.

Uygulama Sepeti Platformu Standart Abonelik Fiyatları

Uygulama Sepeti Abonelik Sistemi ile çalışan, ücretli Mobil Uygulama Oluşturma Hizmetini sağlayan şirkettir. Mobil Uygulama Aylık Abonelik 3 farklı İsimde Hizmet Vermektedir. Standart Abonelik Hizmetine Sahip Kullanıcımız, Toplamda ve sadece 1 adet Mobil Uygulama Oluşturma Hakkına sahip Olur. Full Abonelik Hizmetine Sahip Kullanıcımız,Toplamda ve sadece 3 adet Mobil Uygulama Oluşturma Hakkına sahip olur.

Pro Abonelik Hizmetine Sahip Kullanıcımız,Toplamda ve sadece 5 adet Mobil Uygulama Oluşturma Hakkına sahip Olur. Ödemeler Uygulama Sepeti Web Sitemizde Aylık Olarak Yazmaktadır. Fakat Ödeme İşlemi Yıllık Olarak Yapılmaktadır.

Ödeme İşlemi Tüm Kredi Kartlarıyla Anlaşmalıdır ve Ödeme İşleminizi 3D Güvenlik ile gerçekleştirebilirsiniz. Daha Detaylı Bilgi Almak İçin https://uygulamasepeti.com/mobil-uygulama-fiyatlari/ web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Uygulama Sepeti Bayi Fiyatları

Uygulama Sepeti Abonelik Sistemi ile çalışan, ücretli Mobil Uygulama Oluşturma Hizmetini sağlayan şirkettir. Mobil Uygulama Aylık Abonelik 3 farklı İsimde Hizmet Vermektedir. Standart Abonelik Hizmetine Sahip Kullanıcımız, Toplamda ve sadece 10 adet Mobil Uygulama Oluşturma Hakkına sahip olur.

Full Abonelik Hizmetine Sahip Kullanıcımız,Toplamda ve sadece 25 adet Mobil Uygulama Oluşturma Hakkına sahip olur. Pro Abonelik Hizmetine Sahip Kullanıcımız,Toplamda ve sadece 50 adet Mobil Uygulama Oluşturma Hakkına sahip Olur. Ödemeler Uygulama Sepeti Web Sitemizde Aylık Olarak Yazmaktadır. Fakat Ödeme İşlemi Yıllık Olarak Yapılmaktadır.

Ödeme İşlemi Tüm Kredi Kartlarıyla Anlaşmalıdır ve Ödeme İşleminizi 3D Güvenlik ile gerçekleştirebilirsiniz. Daha Detaylı Bilgi Almak İçin https://uygulamasepeti.com/mobil-uygulama-bayilik/ web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Uygulama Sepeti İletişim

Uygulama Sepeti İletişim, Mobil uygulama hedeflerinizi gerçekleştirirken yardımcı olmayı çok isteriz, lütfen nasıl yardımcı olabileceğimiz konusunda konuşmak için formu doldurun, arayın veya e-posta gönderin ve mobil uygulama konusunda yaşadığınız sorunları bize bildirin. destek@uygulamasepeti.com

Mobil Uygulama Sepeti Nedir?

Mobil Uygulama Sepeti, masaüstü ortamında uygulamamızı geliştirdiğimiz platform adresidir. Uygulama Sepeti Platformuna abone olunduktan sonra uygulama geliştirebileceğin adrese ulaşmak için https://mobil.uygulamasepeti.com/ sayfamızı ziyaret yapabilirsiniz.

Uygulama Sepeti Hazır Uygulamalar Nedir?

Uygulama Sepeti Abonelik Sistemi ile çalışan, kodlama bilmeden mobil uygulama geliştirilmesini sağlayan bir servis sağlayıcısıdır. Müşterilerimiz istediği abonelik sistemine sahip olabilir ve uygulamasını kendisi geliştirebilir. Bazı durumlarda müşterilerimiz bizden mobil uygulama geliştirmemizi isteyebilmektedir.

Bu nedenle müşterilerimiz için oluşturduğumuz Hazır Uygulamalar sayesinde bir portfolyo oluşturmuş olduk. Müşterilerimiz tüm uygulamalarımızı inceleyeyebilir ve yapmamızı istediği uygulamayı bize söyledikten sonra biz müşterilerimiz için uygulama geliştirebiliriz.

Uygulama Sepeti Bilgi Bankası Nedir?

Uygulama Sepeti Bilgi Bankası, Uygulama Sepeti Platformu Geliştiricileri Tarafından Hazırlanan, ücretsiz destek sayfasıdır. Herhangi bir ek ücret ödemeden, Uygulama Sepeti Platformu ile ilgili tüm sorulara cevap bulabileceğiniz adrestir.

Kısacası Uygulama Sepeti’nin kalbidir.Dilerseniz, Talep açarak bize Uygulama Sepeti Platformu ile ilgili soru sorabilir ve geri bildirimde bulunabilirsiniz.

Uygulama Sepeti Sosyal Medya Hesapları

Uygulama Sepeti Resmi Sosya Medya Hesaplarına aşağıdaki linklerden ulaşabilir ve bizi takip ederek yeni gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Uygulama Sepeti Facebook

Uygulama Sepeti İnstagram

Uygulama Sepeti Twitter

Uygulama Sepeti Pinterest

Uygulama Sepeti YouTube Kanalı

Uygulama Sepeti Özellikler Sayfası Nedir?

Uygulama Sepeti Özellikler Sayfası, Uygulama Sepeti Platformunun sahip olduğu modüllerin özellikleri hakkında bilgilendirme yapan sayfasıdır.

Aynı zamanda İşletmelere Uygun Mobil Uygulama örneklerini görebileceğiniz sayfalara ulaşabileceğiz alandır. Değerli Abonelerimize, Platformumuzun sahip olduğu modülleri açıklayarak bilgi sağladığımız sayfadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir